Sa lažnim matičnim brojem 7.724 birača * Pismo premijeru * Zabranjen uvoz mesa zbog afričke kuge svinja * Kupila šumu za 26.000, pošto su ucrtani poslovni prostori * Odrediti tačne adrese za skoro 300.000 građana * Prvi pravi test za „crvene” * Struja može da poskupi do 1,6 odsto
  Izdanje: 03-12-2019

Duško Knežević, vlasnik Atlas grupe:
Sa Milom Đukanovićem sam dogovorio i reket za DPS u iznosu od 200.000 dolara.

Srijeću se dva poznanika
- Kako su ti djeca?
- Dobro su. Jedan završio za učitelja, drugi za doktora, kćerka mi je vaspitačica, a najmlađi je lopov.
- Toliko divne djece, a lopova držite u kući?!
- On nas izdržava, ostali su nezaposleni!

Upravnik zatvora prilazi zatvoreniku osuđenom na električnu stolicu.
– Imate li posljednju želju? - upita ga.
– Da, držite me, molim vas, za ruku.

Sport - datum: 2019-12-02 ISKRA PORAŽENA OD PETROVCA
Kopitović dvostruki strijelac Kraj serije
Petrovac je na terenu kampa Fudbalskog saveza Crne Gore prekinuo seriju Iskre od devet mečeva bez poraza u Prvoj Telekom ligi. Interesantno da je niz Danilovgrađana počeo upravo od utakmice sa Petrovčanima pod Malim brdom, 18, septembra. Prva figura meča bio je dvostruki strijelac Boris Kopitović.

Od starta smo ušli borbeno i agresivno, kontrolisali dešavanja na terenu, koji je bio očajnom stanju. Propustili smo u prvom poluvremenu tri izgledne prilike. Na poluvremenu smo se dogovorili da nastavimo istim tempom, a da će rezultat doći. To se i dogodilo. Ubilježili smo veoma značajnu pobjedu za bijeg iz opasne zone – kazao je štoper Petrovca, Blažo Rajović.

Nominalni domaćini su u prvom poluvremenu imali inicijativu, a gosti ozbiljnije prilike za postizanje gola. Miloš Kalezić je u 20. minutu oštro šutirao, Srđan Blažić odbio, a Kopitović promašio iz neposredne blizine. U 35. minutu je Halil Muharemović zavrnuo iz kornera, Nenad Vujović pokušao glavom sa sedam metara, Blažić ponovo odbio. Odbitak je pokušao da pospremi u mrežu Marko Marković, ali je golman Danilovgrađana bio gdje treba. Prvi šut u okvir gola za Iskru je uputio iskusni Ivan Vuković u 41. minutu. Golman „nebeskoplavih” Sava Mugoša je bio na pravom mjestu, kao i tri minuta kasnije, kada je odbranio udarac Dritona Camaja sa 18 metara. Hladan tuš za domaće navijače u 50. minutu. Miloš Drinčić je vratio loptu golmanu, koji je nije najbolje primio, što je iskoristio Kopitović da je pokupi i ušeta se u mrežu – 0:1. Krenuli su potom domaći na sve ili ništa i ujedno ostavili izabranicima Nenada Vukčevića mnogo prostora za kontranapade. Milimetri su odlučivali da Kalezić i Tačibana sa distance ne udvostruče prednost Petrovčana u 61, odnosno 66. minutu. U istom minutu je vezista Iskre, Irfan Šahman sa 20 metara uzdrmao prečku. Mogli su gosti u 72. minutu da riješe meč. Kalezić je u kontri lansirao Muharemovića, kome je Blažić skinuo zicer. Golman Danilovgrađana je u 81. minutu dva puta branio nemoguće istom igraču, kao i Tačibani, ali ništa nije mogao kada je jedan „odbitak” Kopitović sa pet metara poslao po zemlji u donji lijevi ugao za 0:2. Blažić je spašavao svoj tim totalnog „potopa” u 88. minutu, kada je nogom odbranio udarac usamljenog Tačibane. Iskra je u poslednjim trenucima meča stigla do počasnog gola. Balša Boričić je centrirao, a Bogdan Mandić na drugoj stativi loptu glavom sproveo u mrežu.

Totalna dekoncentracija tokom svih 90 minuta. Zbog toga smo primili gol, trpjeli kontranapade i promašivali šanse. Mislim da smo dovoljno iskusna ekipa da čitamo protivnika, da znamo kako može na ovakvom terenu da nam odnese bodove. Moramo brže da primamo i obrađujemo informacije i primjenjujemo u igri dogovoreno u pripremi, da ako ne prođu dvije duge lopte ne pokušamo sa još četiri. Kao da smo čekali da se sve od sebe riješi. Nemam zamjerke na fizički dio, prezadovoljan sam sa učinjenim u dosadšnjem dijelu sezone, ali danas jednostavno mentalno nismo bili na nivou – rekao je šef stručnog štaba Iskre, Aleksandar Nedović.

N.J.

Iskra – Petrovac 1:2 (0:0)
Teren kampa FSCG u Podgorici. Gledalaca: oko 200. Sudija: Predrag Radovanović (Podgorica) – 2. Pomoćnici: Marjan Paunović (Berane) – 2, Nikola Vujović (Bar) – 2. Strijelci: Mandić u 90+4. za Iskru, a Kopitović u 50. i 81. minutu za Petrovac. Žuti kartoni: Milić, Muharemović (Petrovac).

ISKRA: Blažić 1,5, Malešević 1 (od 50. Milić 0,5, Drinčić 1, Kumburović 0,5, Jovanović 0,5, Šahman 1, Boričić 0,5, Vukotić 0,5 (od 60. Karaklajić 0,5), Đurišić 0,5, Camaj 0,5 (od 76. Mandić 1), Vuković 0,5.

PETROVAC: Mugoša 1,5, Milić 1,5, Rajović 1,5, Vujović 1,5, Ražnatović 1, Kajević 1, Marković 1, Kalezić 2 (od 89. Klikovac –), Vukčević 1 (od 60. Tačibana 1), Muharemović 1 (od 90+3. Savković –), Kopitović 2,5.

Igrač utakmice: Boris Kopitović (Petrovac) – 2,5.